Auto zastępcze z OC sprawcy

Wynajem auta z OC sprawcy wypadku

wypożyczalnia aut krakówObecnie nawet o małą i niegroźną kolizję na drodze nie jest trudno. Problemem jednak jest to, że jeśli będziemy zmuszeni do oddania auta do warsztatu to będziemy musieli znaleźć inny środek komunikacji. Jest jednak jeszcze jedno wyjście dla osób, które nie były sprawcami danego wypadku czy kolizji. Jest to wynajem auta zastępczego, którego koszt pokrywany jest z OC sprawcy wypadku. Oczywiście nie otrzymamy pieniędzy ot tak od ręki. Będziemy musieli spełnić kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim auto zastępcze, które zamierzamy wybrać i za jaką cenę. Przy wyborze powinniśmy wybrać klasę samochodu nie wyższą niż auto, które posiadamy, a po drugie powinniśmy sprawdzić stawki za wynajem samochodów w najbliższej okolicy, bo jeśli okaże się, że jest zbyt wysoka to ubezpieczyciel może odmówić wypłaty rekompensaty. Kolejnym ważnym szczegółem jest okres na jaki wynajmujemy auto. O zwrot pieniędzy będziemy mogli się ubiegać za okres w którym przebiegała likwidacja szkody. Jeśli jednak nasze auto uległo kasacji to możemy ubiegać się o pieniądze za okres poszukiwania nowego samochodu. Nie warto też odwlekać takiej decyzji w nieskończoność tak by towarzystwo ubezpieczeniowe nie odmawiało wypłaty rekompensaty za zbyt długi okres użytkowania auta zastępczego.

Kto może skorzystać z wynajmu auta z polisy OC?

Ponieważ możliwość wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy stała się bardzo popularna to również firmy ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i niektóre z nich posiadają własne pojazdy zastępcze lub też posiadają umowy podpisane z konkretnymi wypożyczalniami. Za nim więc podejmiemy odpowiednie kroki warto skontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy kolizji i zapytać o wszystkie szczegóły.

Pamiętajmy też, że z opcji wynajęcia samochodu z OC sprawcy może skorzystać każdy bez względu na bliskość komunikacji miejskiej, własną działalność gospodarczą itp. i nie ważny też jest podwód czy auto służy nam konkretnie do zarobkowania czy tylko jako środek transportu do pracy.